Renowacja kominów Zielona Góra, Nowa Sól, Kożuchów, Szprotawa

Kiedy i w jakim celu się stosuje renowację kominów?

Renowacja kominów powoduje przywrócenie szczelności przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Do renowacji używane są materiały

Renowacja oparta jest na bazie masy uszczelniającej tzw. SKD (silikatowa masa ognioodporna SKD głównie produkcji firmy Schiedel Jest to silikatowa masa odporna na działanie wysokich temperatur i wytrzymała na ścieranie).

Jakiej techniki używamy do renowacji kominów?

Jak już pisałem główną i najtańszą metodą uszczelniania kominów jest - metoda uszczelniania masą SKD, która jest jedną z najtańszych i najbardziej skutecznych. Dzięki niej przywrócimy całkowitą sprawność komina. Przed nałożeniem masy uszczelniającej należy wykonać pracę przygotowawcze, które polegają na usunięciu w z przewodu kominowego grubych zanieczyszczeń: kawałki cegieł i gruz, a następnie należy usunąć sadzę.
Po takim przygotowaniu przewodu kominowego - jego udrożnieniu i wyczyszczeniu nakłada się masę uszczelniającą. Masa powlekająca ściany przewodu kominowego powinna być nałożona przynajmniej w dwóch etapach. Przy każdym z nich nakładana jest jedna warstwa masy.

Właściwości masy SKD

:
Masa uszczelniająca typu SKD jest przeznaczona do renowacji przewodów kominowych odprowadzających spaliny z urządzeń grzewczych na paliwo stałe w zakresie temperatur pomiędzy 200-500oC oraz kanałów wentylacyjnych wykonanych z cegły lub betonu zgodnie z poniższą tabelą.
Wyszczególnienie Masa SKD
Kominy z podłączonymi piecami i kotłami na węgiel i koks TAK
Kanały wentylacyjne TAK
Kominy z podłączonymi kotłami gazowymi NIE
Kominy z podlączonymi kotłami olejowymi TAK

Zalety masy SKD:
• jest odporna na wysokie temperatury
• do kominów współpracujących z kotłami na węgiel i koks
• do kanałów wentylacyjnych
• wytrzymała na ścieranie

Aprobata techniczna: ITB w Warszawie nr AT–15–3144/98 z późniejszym Aneksem nr 1 wydanym w grudniu 2003. Atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie