Kominiarz czym się posługuje?

Kominowa kamera inspekcyjna z możliwością robienia kolorowych zdjęć i filmów - jest jedyną możliwością zdiagnozowania w szczegółach usterek odpowiedzialnych za niewłaściwe funkcjonowanie przewodu kominowego. Dzięki diagnozie kamerą ogranicza się koszty naprawy przewodu do niezbędnego minimum, wskazując z dokładnością do 10 cm usterkę wewnątrz przewodu; dodatkowy osprzęt umożliwia wprowadzenie głowicy kamery nie tylko od góry, ale także od dołu czy też w odcinkach poziomych przewodu kominowego.
Anemometry - służące do pomiaru prędkości przepływu powierza przy wlotach do przewodów kominowych. Dzięki odczytowi można wyliczyć strumień objętości usuwanego powietrza poprzez dany przewód kominowy lub podciśnienie w przewodzie kominowym.
Urządzenie do pomiaru stężenia CO.

Czujnik gazu GS220 - służy do kontroli urządzeń grzewczych i dróg odprowadzania spalin, jak również do wykrywania wycieków na przewodach gazowych.
Mini-kołowrotek, drążek GFK - służący do czyszczenia przewodów odprowadzających spaliny z pieców z zamkniętą komorą spalania.
Kołowrotek, drążek GFK - o długości 15 m, ze spiralą napinającą i uchwytem na szczotkę, służący do czyszczenia przewodów kominowych od dołu.

Manometr cyfrowy - służący do pomiarów niskich ciśnień z wysoką dokładnością. Wysoce precyzyjny, wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy do rejestracji różnicy ciśnienia, szybkości strumienia, temperatury i wilgotności.
Detektor kominowy - urządzenie do lokalizacji miejsca zagruzowania komina.
Cyfrowe urządzenie do pomiaru kubatury pomieszczeń - wylicza kubaturę pomieszczeń z wysoką dokładnością.

Wiertnica diamentowa do wiercenia ręcznego i ze statywu, na sucho i mokro
Zastosowania:
Wiercenie precyzyjnych otworów o średnicach 132 mm oraz 152 mm, np. wykonywanie górnych wylotów w czapach kominowych lub otworów w przegrodach budowlanych pod przewody wentylacyjne. Wiercenie w betonie zbrojonym, kamieniu naturalnym, cegle, marmurze, piaskowcu, asfalcie. Wiercenie na mokro i na sucho bez konieczności przezbrajania urządzenia.
Zalety:
Bardzo łatwy montaż i demontaż napędu na statywie, bez żadnych narzędzi. Elektroniczny regulator obrotów silnika. Bardzo mały ciężar wiertnicy ze statywem. najmniejszy w swojej klasie. Bardzo łatwe przestawianie do wiercenia pod kątem do 45°, bez narzędzi. Niewielkie rozmiary umożliwiają wiercenie otworów blisko ścian i w narożnikach.